Biały Dom potwierdził oficjalnie, że 1 września prezydent weźmie w Warszawie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent "będzie uczestniczył w ceremoniach upamiętniających (rocznicę) i odwiedzi miejsca pamięci w Warszawie" - głosi komunikat. W Danii Trump weźmie udział "w serii dwustronnych spotkań i spotka się z liderami biznesu" - napisał Biały Dom.

Reklama

We wtorek Trump powiedział dziennikarzom przed Białym Domem, że złoży wizytę w Polsce. Nie mogę się doczekać - dodał. Mamy z Polską bardzo dobre stosunki - oświadczył Donald Trump. Prezydent poinformował, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie. Nie mogę się doczekać (tej wizyty). Lubię ten naród - powiedział amerykański prezydent. Przypomniał, że podczas swojej poprzedniej wizyty w Polsce w 2017 r. wygłosił przemówienie, które uznano za wspaniałe. Myślę, że Polacy to wspaniali ludzie - podkreślił.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił Duda. Poprzednia wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbyła się w lipcu 2017 roku. Trump wziął udział w szczycie Trójmorza w Warszawie i spotkał się w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą