SANA napisała, że dwie osoby zginęły, kiedy pocisk trafił w dom w mieście Saasaa, na południowy zachód od Damaszku. W nalotach - według agencji - zostało rannych kilka osób, w tym dziewczyna, która przebywała w budynku mieszkalnym na przedmieściach miasta Kudsaja, na zachód od stolicy. Wcześniej izraelski rzecznik wojskowy Awiszaj Adraee przekazał, że izraelskie lotnictwo zaatakowało w środę nad ranem irańskie i syryjskie cele wojskowe w Syrii w odwecie za ostrzał rakietowy dzień wcześniej terytorium izraelskiego.

Reklama

Samoloty bojowe zaatakowały kilkadziesiąt celów wojskowych należących do irańskich oddziałów Quds i armii syryjskiej na terytorium Syrii, w tym wyrzutnie rakiet ziemia - powietrze, stanowiska dowodzenia, składy broni i bazy wojskowe, w odpowiedzi na wczorajszy ostrzał rakietowy z Syrii w kierunku Izraela - powiedział Adraee. Elitarne oddziały Quds są zagranicznym ramieniem Irańskich Strażników Rewolucji.

Według syryjskiej agencji prasowej SANA większość rakiet wystrzelonych przez izraelskie samoloty nad Damaszkiem została zniszczona przez obronę przeciwlotniczą przed osiągnięciem celów. W ostatnich latach siły Izraela przeprowadziły setki ataków w Syrii przeciwko swym zażartym wrogom w regionie: siłom Iranu i Hezbollahowi - wspieranej przez ten kraj i Syrię radykalnej szyickiej organizacji z Libanu. Izrael nazywa ich największym zagrożeniem u swoich granic.

arch.

Reklama