Wszyscy mamy nadzieję, że spośród 14 zaginionych większość zostanie odnaleziona w zdrowiu i bez obrażeń. Ale nie chcę nikogo oszukiwać: ofiar może być więcej - napisał na Facebooku szef państwa.

Reklama

Zełenski ujawnił, że ofiara śmiertelna pożaru to 16-letnia uczennica Ksenia Babczenko. Cały kraj współczuje jej rodzicom. Nie pozostawimy was osamotnionych w waszym nieszczęściu - zapewnił.

Prezydent poinformował, że wśród hospitalizowanych pięcioro jest w stanie ciężkim. W pożarze ucierpiało siedmiu strażaków i ratowników.

Zwracam się do szefa odeskiej państwowej administracji obwodowej i władz lokalnych o pomoc dla poszkodowanych i ich rodzin oraz o jak najszybsze ustalenie wszystkich okoliczności, które doprowadziły do tej tragedii - oświadczył Zełenski.

Pożar wybuchł w środę po godzinie 10 czasu lokalnego (godz. 9 w Polsce) w Odeskim College’u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii. Doszło do niego na trzecim poziomie sześciokondygnacyjnego budynku. W tym czasie w szkole znajdowali się uczniowie i nauczyciele. Zostali oni ewakuowani.

Reklama

Ogień zajął początkowo powierzchnię 700 metrów kwadratowych, jednak następnie rozprzestrzenił się na powierzchni 2000 metrów. W akcji gaśniczej uczestniczyło 70 strażaków i 18 jednostek sprzętu.

Czwartek i piątek ogłoszono w Odessie dniami żałoby.