Jak powiedział Borrelli podczas konferencji prasowej w Rzymie, w sprawie bilansu zmarłych oczekuje się na oficjalne potwierdzenie ze strony krajowego Instytutu Zdrowia. Poprzedni środowy bilans to 12 ofiar śmiertelnych. Zmarły osoby dotknięte innymi poważnymi chorobami.

Reklama

Komisarz Borrelli poinformował, że Lombardia pozostaje regionem z najwyższą liczbą zarażonych. Odnotowano ich 305 i z tej grupy 37 osób już zostało wyleczonych.

Dane te szef Obrony Cywilnej przedstawił tydzień po tym, gdy potwierdzono pierwszy na terytorium Włoch przypadek zakażenia koronawirusem wywołującym śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc.

Najwięcej przypadków koronawirusa notuje się w Lombardii na północy Włoch. Ich liczba zwiększyła się tam do 258 - ogłosił szef władz regionalnych Attilio Fontana.

Wśród zakażonych jest tam czworo dzieci, co jest kolejnym nowym elementem w przebiegu zachorowań we Włoszech.

U większości chorych w kraju infekcja ma łagodny przebieg - podkreślono.

Liczba osób zarażonych w całym kraju wynosi 322.

Włochy są krajem bezpiecznym, być może bezpieczniejszym od wielu innych, można podróżować - oświadczył we wtorek na konferencji prasowej premier Giuseppe Conte. Wyraził opinię, że działania podjęte w związku z koronawirusem przyniosą wkrótce rezultaty.

Nie mogę powiedzieć, że sam nie jestem zaniepokojony, bo nie lekceważymy kryzysu, ale jestem pewien, że dzięki podjętym krokom osiągniemy rezultat w postaci zatrzymania zachorowań już w najbliższych dniach - powiedział szef rządu. Podkreślił, że taką wiadomość chce przekazać europejskim partnerom i Światowej Organizacji Zdrowia.

Nasz system opieki zdrowotnej jest nadzwyczajny i dzięki surowej polityce sanitarnej doprowadzimy do zahamowania szerzenia się wirusa - mówił premier Conte. Dodał: "Nasze szpitale są przygotowane do reakcji na obecny kryzys".