Jak wyjaśniają ukraińskie media, z okazji Dnia Kobiet chersońscy urzędnicy postanowili sprezentować koleżankom występ jednego z miejscowych zespołów, któremu towarzyszyły dwie tancerki.

Reklama

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez działaczkę społeczną Marynę Chromych widać dwie kobiety ubrane w krótkie spódnice i pończochy, z częściowo obnażonymi pośladkami, tańczące do piosenki "Smażony kabańczyk", hitu lat 90.

"Tak świętowano 8 marca w chersońskiej obwodowej administracji państwowej. Szacunek, równość, i - głównie - smak!" - napisała aktywistka.

W sprawie tego, kto stoi za zaproszeniem zespołu z tancerkami, zapowiedziano przeprowadzenie dochodzenia.

We wtorek przewodniczący chersońskiej obwodowej administracji państwowej Jurij Husiew poinformował o zwolnieniu ze stanowisk trzech osób. "Zgodnie z planami dochodzenie miało trwać 10 dni, ale wystarczył wczorajszy dzień i dzisiejszy poranek, by ustalić winnych tego +świętowania+ Międzynarodowego Dnia Kobiet" - powiedział na posiedzeniu władz obwodowych.

W rozmowie z kanałem 112 Ukraina zapewnił, że gdyby był na miejscu, "nie dopuściłby do tego". Ocenił, że występ był "niemoralny, poniżający dla kobiet i całkowicie nie na miejscu" w budynku władz.