Prognozowane przez Akademię dane przywołano w zamieszczonym na stronie internetowej kijowskich władz protokole z posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa technogennego i ekologicznego oraz sytuacji nadzwyczajnych przy Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

Reklama

Biorąc pod uwagę wzrost liczby chorych na Covid-19 na terytorium Ukrainy i miasta Kijów i orientacyjną prognozę Narodowej Akademii Nauk Ukrainy przy niskim poziomie przeciwepidemicznych i profilaktycznych działań o możliwym zainfekowaniu 22,2 mln ludzi na Ukrainie, oraz biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stolicy, ich aktywne procesy migracyjne, kwestia podjęcia środków w celu zapobieżenia rozprzestrzenieniu się ostrej choroby układu oddechowego Covid-19, (...) była rozpatrzona na nadzwyczajnym posiedzeniu" komisji - napisano w protokole.

Gazeta internetowa "Ukraińska Prawda" zaznacza, że w otwartym dostępie Akademii Nauk nie ma takiej prognozy.

Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował w sobotę o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem w ukraińskiej stolicy. To osoby w wieku od 29 do 50 lat. Łącznie w tym mieście odnotowano 10 przypadków zachorowania.

Według ukraińskiego Centrum Zdrowia Publicznego dotychczas na Ukrainie potwierdzono 47 przypadków zakażenia koronawiursem, w tym trzy śmiertelne.