Propozycja szefa MSW ma zostać rozpatrzona w poniedziałek 6 kwietnia podczas specjalnego posiedzenia gabinetu Angeli Merkel, które będzie poświęcone wyłącznie środkom zapobiegającym dalsze rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 na terenie RFN.

Reklama

Obostrzenia, które Seehofer chce wprowadzić na granicach z kolejnymi czterema państwami, w tym z Polską, od 16 marca obowiązują już na wjazdach do Niemiec z Austrii, Francji, Szwajcarii, Luksemburga i Danii. Na tamtejszych przejściach granicznych cofnięto już 60 tys. osób, które nie posiadały ważnego celu podróży do RFN – podali dziennikarze.

Dodatkowo każda osoba przybywająca do Niemiec drogą lotniczą będzie musiała poddać się 14-dniowej kwarantannie – poinformował "Der Spiegel" powołując się na kręgi rządowe.

Pomimo obowiązujących już kontroli i utrudnień granicznych, do Niemiec każdego dnia wjeżdża ok. 20 tys. osób - wynika z informacji magazynu.

Propozycja Seehofera spotkała się z krytyką Komisji Europejskiej oraz władz największego niemieckiego landu Nadrenii Północnej-Westfalii - dodał "Der Spiegel".