36-latek znajdował się na 14-piętrze. Kiedy wypadł z okna – chciał zrobić selfie – próbowała go ratować dziewczyna. Nie dawała jednak rady, więc sąsiad zadzwonił po policję. Funkcjonariusze uratowali mężczyznę, po czym wręczyli mu mandat za naruszenie "reżimu izolacji".

Reklama

Rosja: Ponad 2,5 tysiąca nowych przypadków koronawirusa w ciągu doby

W Rosji zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 2558 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łączna liczba infekcji sięgnęła 18 328 - podał w poniedziałek sztab kryzysowy. Zmarło w ciągu ostatniej doby 18 osób, a od początku pandemii - 148.

Wzrost o ponad 2 tysiące chorych nastąpił drugi dzień z rzędu - w niedzielę nowych przypadków było 2186.

Najwięcej nowych zakażeń ponownie wykryto w Moskwie (1355 w ciągu doby), gdzie liczba infekcji wzrosła do 11 513. Z 18 zgonów w całym kraju 10 nastąpiło w Moskwie. Wydział ochrony zdrowia we władzach stolicy poinformował, że 51 proc. spośród nowych pacjentów stanowią osoby w wieku poniżej 45 lat.

W obwodzie moskiewskim wykryto 495 nowych zachorowań, a w Petersburgu, drugim co do wielkości mieście Rosji - 121.

Reklama

Władze obwodu smoleńskiego poinformowały w niedzielę wieczorem, że w Wiaźmie koronawirusa wykryto w domu opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych. Test potwierdził wirusa u jednego z pracowników, a u 86 osób podejrzewa się zakażenie. Jest to pierwsza w Rosji informacja o dużym ognisku infekcji w instytucji opieki.

Od początku pandemii przeprowadzono w Rosji 1,3 mln testów na obecność koronawirusa. Dotąd 1470 osób pacjentów zostało wyleczonych z Covid-19, w tym 179 osób opuściło szpitale w ciągu ostatniej doby.