Dziennik Gazeta Prawana logo

Chińska łódka zbiera śmieci

10 lutego 2008, 02:58
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Pewien zdolny chiński staruszek wpadł na genialny pomysł. Jego łódka potrafi, szerokimi ramionami, zgarniać śmieci z rzeki.

70-letni Rao Guangde z prowincji Guangdong spędził ostatnie 18 lat nad prototypem swej małej oczyszczalni ścieków. Bo cały czas, gdy wypływał na ryby wkurzały go sterty śmieci, unoszące się na powierzchni rzeki.

Jego łódka ma dwa mechaniczne ramiona, które zbierają śmiecie do specjalnych pojemników i w ten sposób czyszczą powierzchnię wody, twierdzi portal China Daily.

Pan Rao chciałby, by podobne urządzenia zamontowali wszyscy, którzy pływają po rzekach w jego prowincji. Dzięki temu udałoby się wreszcie je oczyścić.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj