Przeszłam kurs opieki nad chorymi w szpitalu Sofiahemmet. Zostałam umieszczona na jednym z oddziałów szpitala, gdzie razem z innymi przeszkolonymi kolegami wspieram i zastępuję personel opiekuńczy w różnych zadaniach, w tym w opiece nad pacjentami, oraz sprzątam - napisała w mediach społecznościowych księżna Zofia.

Reklama

Z wpisu księżnej nie wynika, czy będzie ona bezpośrednio zajmować się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Natomiast w związku ze znacznym obciążeniem oddziałów intensywnej terapii, na wielu innych oddziałach zaczęło brakować personelu.

Księżna Zofia, była modelka oraz uczestniczka reality show "Paradise Hotel", została żoną księcia Karola Filipa w 2015 roku. Para ma dwóch synów.

Pamiątką po karierze Zofii w show-biznesie jest jej tatuaż na karku. Księżna swoją ozdobę zaprezentowała publicznie na bankiecie noblowskim, podczas którego miała odsłonięte plecy.

W 2019 roku król Szwecji Karol XVI Gustaw pozbawił księcia Karola Filipa oraz jego siostrę Magdalenę przynależności do dworu królewskiego. Na mocy tej decyzji zostali oni zwolnieni z wykonywania oficjalnych obowiązków, zachowali jednak tytuły.