Dziennik Gazeta Prawana logo

Jelcyn stanął na cokole

23 kwietnia 2008, 12:43
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Borys Jelcyn zapisał się w pamięci jako jowialny pan niestroniący od kieliszka, na którego temat krążyło wiele dowcipów. Ale Rosjanie pamiętają też, że to właśnie Jelcyn doprowadził do rozpadu ZSRR i wprowadzenia w Rosji demokracji. I wystawili mu za to pomnik.

Prezydent Władimir Putin oświadczył, że przy Jelcynie Rosja wkroczyła na drogę wolności i cywilizowanego rozwoju. Podkreślił też, że władza prezydencka zawsze będzie gwarancją Konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Odsłonięcie pomnika było bardzo podniosłe. Oprócz Putina, był też prezydent-elekt Dmitrij Miedwiediew, który w maju obejmie urząd.

Pomnik Jelcyna przedstawia rozwiniętą flagę Rosji. Poświęcił go patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II. Pomnik zmarłego przed rokiem Jelcyna stanął przy jego grobie na Cmentarzu Nowodiewiczym w Moskwie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj