Nastolatki zatańczyły twerk na płycie przed pomnikiem poświęconym ofiarom operacji antyterrorystycznej w Donbasie (ATO). Nagranie z miejscowości Tałałajiwka w obwodzie czernihowskim trafiło do internetu i zostało wykryte przez policję.

Reklama

Policjanci sporządzili protokoły administracyjne wobec dwóch 16-letnich uczennic i wobec rodziców dwóch 13-letnich dziewczynek, które dopuściły się chuligaństwa - poinformowała policja obwodu czernihowskiego.

Starszym nastolatkom grozi grzywna, prace społeczne lub resocjalizacyjne albo areszt do 15 dni. Rodzice młodszych uczennic mogą być ukarani grzywną lub pouczeni.

W związku z wydarzeniem szef lokalnej policji spotkał się z przewodniczącym organizacji Tałałajiwskie Stowarzyszenie Uczestników ATO i ustalono, że w miejscowej szkole odbędą się dodatkowe lekcje z wychowania patriotycznego - podał Interfax-Ukraina.

W internecie pojawiło się nagranie z przeprosinami ze strony nastolatek. Wiemy, że od sześciu lat toczy się u nas wojna. Szanujemy pamięć o naszych bohaterach. (...) Przepraszamy! - mówią skruszone dziewczyny, stojąc na tle pomnika.