Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Urho Kekkonena w rejonie szczytu Korvatunturi i obszaru dzikiej przyrody Kemihaara, niedaleko granicy z Rosją. Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku w sobotę – przekazano w komunikacie.

Reklama

Postrzelony mężczyzna, pochodzący ze stołecznego regionu Helsinek, był na wycieczce razem z kilkoma innymi rowerzystami, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Wezwane na miejsce służby ratunkowe nie zdążyły na czas dotrzeć do tak odległego miejsca, mężczyzna zmarł na miejscu wskutek odniesionych ran – podkreślono.

Według policji w momencie zdarzenia rowerzyści mieli znajdować się na wyznaczonej trasie wycieczkowej. Śledczy są zdania, że myśliwy postrzelił człowieka nieumyślnie.

- Na podstawie dotychczasowych ustaleń nie ma powodów podejrzewać umyślnego charakteru działania – przekazał kierujący dochodzeniem Marko Ijas.

Reklama

Co roku w Finlandii dochodzi średnio do 10-20 wypadków na polowaniach, ale nie każdego roku zdarzają się wypadki śmiertelne – odnotowała Fińska Agencja Prasowa STT, podkreślając, że wypadki skutkujące śmiercią osób postronnych są szczególnie rzadkie.