Mężczyźni byli kontrolowani przed wejściem na salę rozpraw, ale jeden z nich wniósł do sądu ostrze w nosie, ukrywając je pod maseczką ochronną - powiedział Ukraińskiej Prawdzie przedstawiciel Narodowej Gwardii Ukrainy Mychajło Kondura.

Reklama

Rzeczniczka Małynowskiego sądu rejonowego w Odessie Oryna Lebediuk poinformowała portal Hromadske, że mężczyźni ranili różne części ciała, w tym ręce. Według niej raniło się siedmiu aresztowanych. Na miejscu udzielono im pomocy medycznej.

Miejscowy portal 048 podał, że trzem z mężczyzn zakończyły się poprzednie kary. Środek zapobiegawczy przedłużano wobec nich już kilkukrotnie. Obrońcy wnioskowali o areszt domowy. Sędzia przedłużył dla nich areszt o dwa miesiące. - Najwidoczniej to było przyczyną zadania sobie obrażeń - pisze Ukraińska Prawda.

Żona jednego z nich skarżyła się na warunki w kolonii. Według niej więźniów bito i dawano im jedzenie, w którym były robaki.

Bunt w 51. kolonii karnej w Odessie wybuchł w maju ubiegłego roku. Rannych zostało czterech pracowników zakładu. W sprawie podejrzanych jest siedem osób.