Google Trends opublikowało na Twitterze wykresy pokazujące, jak wzrastała w ciągu nocy liczba wyszukiwań niektórych zwrotów. Wynika z niego, że fraza "sklep monopolowy w pobliżu mnie" była wyszukiwana ok. dwukrotnie częściej niż zazwyczaj, a ten wzrost nie uwzględnia innych podobnych wyszukiwań jak "sklep monopolowy otwarty w pobliżu mnie teraz" i "wino w pobliżu mnie", które również znacząco skoczyły w podczas minionej nocy.

Reklama

Google Trends poinformowało, że najwięcej wyszukiwań w sklepach monopolowych pochodziło ze stanu Delaware, a następnie z Maryland, Tennessee i Georgii. Najrzadziej szukali ich mieszkańcy Hawajów, Maine, Nebraski i Iowy.

Znacząco wzrosła również liczba wyszukiwań fast foodów i a także zwrotu "przeprowadzka do Kanady", najwyższy w historii wynik wyszukiwań odnotowano również w przypadku słowa "niepokój", co wraz z pozostałymi wymienionymi zwrotami wyraźnie wskazuje na stan emocjonalny Amerykanów w dniu wyborów i po ich zakończeniu.

Niepokój związany z wynikami jeszcze potrwa przez pewien czas, bo wciąż nie ma rezultatów z dziewięciu spośród 50 stanów i biorąc pod uwagę dużą liczbę głosów wysłanych pocztą, trudno powiedzeń kiedy znany będzie zwycięzca.