To jedyna odpowiedzialna rzecz, jaką można w tej sytuacji zrobić - napisał na Facebooku Loefven, odnosząc się do kwarantanny, którą odbywa wspólnie z żoną Ullą.

Reklama

Premier ujawnił, że ani on, ani żona nie mają objawów chorobowych; szef rządu będzie pracować zdalnie do czasu przeprowadzenia testu na Covid-19.

Jak poinformowała agencja TT, podejrzana o nosicielstwo koronawirusa osoba, z którą miał kontakt premier nie jest jego współpracownikiem.

Według telewizji SVT dotychczas na Covid-19 nie zachorował żaden szwedzki minister. Parlament Riksdag nadal pracuje ze zmniejszoną proporcjonalnie liczbą posłów. Od wiosny w samoizolacji w pałacu pod Sztokholmem przebywała para królewska, ale jesienią powróciła do swoich obowiązków, choć w ograniczonym zakresie.

W kwarantannie przebywa premier Danii Mette Frederiksen, która miała kontakt z zakażonym koronawirusem duńskim ministrem sprawiedliwości Nickiem Haekkerupem. Samoizolacji poddało się również kilkunastu innych duńskich ministrów, a także parlamentarzystów.