Dziennik Gazeta Prawana logo

Izrael: Armia w odwecie za atak rakietowy zaatakowała Hamas

26 grudnia 2020, 08:52
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Izraelscy żołnierze
<p>Izraelscy żołnierze</p>/ShutterStock
Dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela i przechwycone przez izraelską tarczę przeciwrakietową, w odwecie uderzyliśmy w ulokowane w Strefie Gazy trzy obiekty Hamasu - poinformowała armia izraelska.

Armia twierdzi, że uderzyła z powietrza w trzy obiekty Hamasu w Strefie Gazy, w tym w wytwórnię rakiet, infrastrukturę podziemną i posterunek wojskowy.

- stwierdził przedstawiciel izraelskiej armii na Twitterze.

Ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy

Wcześniej syreny ostrzegawcze rozbrzmiewały w południowym mieście portowym Aszkelon i na obszarach otaczających enklawę palestyńską objętą izraelską blokadą od ponad dekady, podała armia w oświadczeniu.

- podała armia, nie zgłaszając żadnych zniszczeń ani ofiar w ludziach.

Izraelskie służby medyczne poinformowały, że kilka osób w szoku wywołanym sytuacja ataku zostało przyjętych do szpitala.

Ostatni ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy na terytorium Izraela miał miejsce ponad miesiąc temu.

Hamas, który kontroluje Strefę Gazy, i Izrael stoczyli między sobą trzy wojny (2008, 2012, 2014). Pomimo rozejmu w ostatnich miesiącach, obie strony sporadycznie wymieniają się atakami.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj