Ośrodek szczepień w hali widowiskowo-sportowej Berlin-Treptow na przełomie roku nie będzie czynny. Departament zdrowia berlińskiego Senatu potwierdził portalowi rbb 24 informację o zamknięciu placówki od Sylwestra do 3 stycznia.

Reklama

Centrum działało raptem od niedzieli 27 grudnia

Szczepienia w Berlinie rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia. Mobilne zespoły szczepień pracowały w domach spokojnej starości i domach opieki. Po południu szczepienia rozpoczęły się w hali w Treptow, największym centrum szczepień w mieście, z 80 stanowiskami szczepień. Tam najpierw szczepi się pracowników domów opieki. - Jednak nie ma zbyt wielu chętnych - twierdzi z kolei dziennik "Bild".

- Szczepienia przez mobilne zespoły szczepień w placówkach opiekuńczych i szpitalach trwają - ogłosiła administracja zdrowia. - Więcej szczepień dla innych grup ludzi nie jest obecnie możliwe ze względu na ilość (brak) szczepionki. Z tego powodu pozostałe pięć ośrodków szczepień w Berlinie jest gotowych do pracy, ale jeszcze nie działa.

Brak szczepionek

Jak donosi dziennik "Tagesspiegel", zaplanowane na wtorek otwarcie centrum szczepień przeciwko Covid-19 na byłym lotnisku Tegel zostało przesunięte w związku z tym, że nie ma wystarczającej ilości szczepionek, powiedział Partick Larscheid, główny lekarz dzielnicy Reinickendorf. Centrum ma zostać otwarte w połowie stycznia.

Według danych Instytutu Roberta Kocha (RKI) do wtorkowego wieczoru w Berlinie odnotowano 3839 szczepień na koronawirusa.