Policja poinformowała również, że wszczęto postępowanie wyjaśniające m.in. w sprawie naruszenia przepisów obowiązującego rozporządzenia o środkach kontroli zakażeń, ustawy o zgromadzeniach oraz usiłowania uszkodzenia ciała. Jedna z uczestniczek, jak donosi "Tagesspiegel", uderzyła dziennikarza, który chciał nadać relację z wydarzenia. Większość zebranych w barze nie nosiła maseczek, nie przestrzegano również zasady utrzymywania dystansu.

Reklama

Celebrytka ostrzega przed szczepieniami

Jedną ze współzałożycielek partii "Team Freiheit" jest znana berlińska projektantka kapeluszy Rike Feurstein, która w środowisku koronasceptyków przedstawia się jako prawniczka Viviane Fischer.

Feurstein jest zdobywczynią nagrody za wzornictwo. Twierdzi, że Victoria Beckham jest właścicielką jednego z zaprojektowanych przez nią nakryć głowy. Jest też członkiem zarządu "Stowarzyszenia Berlińskich Projektantów Mody". Jako Viviane Fischer, Feurstein przekonuje, że zagrożenie, jakie stwarza koronawirus jest "bardzo, bardzo podobne do grypy", a politycy rozmontowują demokrację z powodu "najprawdopodobniej nieistniejącej sytuacji nadzwyczajnej".

Rike Feurstein, alias Viviane Fischer, ostrzega przed szczepieniami przeciwko koronawirusowi: "Ludzie powinni się od nich powstrzymać", bo mogą im zostać wstrzyknięte jakieś "diabelskie rzeczy". Podczas czwartkowego spotkania zachęcała uczestników do zdejmowania maseczek.

Badacz UFO też chce do partii

Reklama

Obecny na założycielskim spotkaniu był też badacz UFO i wyznawca teorii spiskowych Robert Fleischer. Prowadzi on kanał na YouTube, w którym emituje programy "Tajne badania UFO w Pentagonie” oraz "Czy istnieje tajna umowa z kosmitami?".

Partia "Team Freiheit" powstaje z inspiracji "Komitetu Corona", który został założony przez Feurstein w celu "zebrania dowodów w sprawie kryzysu koronawirusowego".

Feurstein stwierdziła, że policja zakłóciła demokratyczny akt, jakim jest założenie partii. "Kiedy przybyła, właśnie negocjowano statuty, dyskutowano, czy radiofonia i telewizja publiczna jest potrzebna w tej formie, ponieważ z pewnością nie jest w stanie wykonywać swojej pracy". - wyjaśniała projektantka.

Spotkanie założycielskie partii ma zostać wznowione, najprawdopodobniej w piątek, w tym samym miejscu.