Sztab przekazał, że minionej doby zarejestrowano 19 naruszeń zawieszenia broni ze strony separatystów, którzy wykorzystywali również uzbrojenie zabronione na mocy porozumień mińskich; w ostrzałach rannych zostało dwóch ukraińskich żołnierzy, ich stan jest określany jako zadowalający.

Reklama

Od początku zawieszenia broni, które weszło w życie w lipcu ubiegłego roku, zginęło 43 żołnierzy ukraińskich, a ponad 60 zostało rannych - szacuje portal Dzerkało Tyżnia.

Ostrzał zakwalifikowano jako atak terrorystyczny

Nocą z wtorku na środę separatyści ostrzelali szpital covidowy w miejscowości Krasnohoriwka w obwodzie donieckim. Sztab poinformował, że w ostrzale uszkodzony został szpital, karetka pogotowia i okoliczne budynki. W obiektach szpitalnych zniszczonych jest kilkadziesiąt okien i linia energetyczna. Po ostrzale szpital został bez prądu.

Reklama

W chwili zdarzenia na oddziale covidowym było 38 pacjentów hospitalizowanych w związku z zakażeniem koronawirusem i z zapaleniem płuc oraz personel medyczny - poinformował dyrektor szpitala. Nikt nie został ranny. Dyrektor dodał, że po ostrzale jeden z pacjentów chorych na Covid-19 zmarł na zawał serca.

Ostrzał placówki zakwalifikowano jako atak terrorystyczny.