Zawsze żywię nadzieję, że sprawy z Rosją się poprawią. Obawiam się jednak, że do tej pory, z punktu widzenia Zjednoczonego Królestwa, było to dość rozczarowujące - oświadczył szef rządu Zjednoczonego Królestwa.

Reklama

Kiedy spotkałem się z prezydentem (Władimirem) Putinem dałem to bardzo jasno do zrozumienia. Powiedziałem, że jesteśmy gotowi do zmiany, próby zacieśnienia relacji, ale Rosja musi zmienić swoje zachowanie. Wszyscy pamiętamy co stało się w Salisbury, gdzie niewinni ludzie byli wystawieni na ryzyko otrucia nowiczokiem (...). To nie jest właściwe zachowanie - podkreślił, ujawniając, że prezydent USA Joe Biden wystosuje pod adresem Rosji w najbliższych dniach "kilka twardych komunikatów".

Na rozpoczynającym się jednodniowym spotkaniu przywódców krajów NATO Polskę będzie reprezentować prezydent Andrzej Duda, któremu towarzyszyć będzie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Głównym tematem rozmów będzie inicjatywa "NATO 2030", mająca wzmocnić jedność Sojuszu i przygotować go na wyzwania przyszłości.