Na dwuipółminutowym nagraniu widać, jak "Rawan Elkhatim jest śledzona przez kobietę, która ją filmuje i wykrzykuje niezrozumiałe rzeczy w jej kierunku" - pisze w piątek FR. Po pewnym czasie pojawia się kilku agresywnych mężczyzn. Jeden z nich wyzywa Elkhatim. Kolejny próbuje zaatakować młodą matkę, ale zostaje powstrzymany przez inną kobietę.

Reklama

Elkhatim ucieka z dwójką swoich dzieci i zaczyna krzyczeć, wzywając pomocy. Kobieta biegnie za nią i krzyczy: - Na twoim miejscu uciekałabym, uciekałabym, uciekałabym, by ratować życie!

"Nie wiadomo, jaka sytuacja poprzedziła nagranie"

"Nie wiadomo, jaka sytuacja poprzedziła nagranie i kiedy dokładnie zostało ono nakręcone" - pisze FR. "Elkhatim podzieliła się wideo na Instagramie w czwartek, ponieważ została oskarżona o napaść, a teraz ma nadzieję, że rozpowszechnienie nagrania wyjaśni, co naprawdę się stało". Ona sama w swoim oświadczeniu stwierdza: "Chroniłam siebie i swoje dzieci przed tymi ludźmi. I zostałam oskarżona o ciężkie uszkodzenie ciała. Za coś, czego nawet nie zrobiłam".

Na Instagramie jedna z kobiet podążających za Elkhatim twierdzi, że "pobiła" ona kogoś (dokładnego sformułowania nie można zrozumieć na filmie).

Elkhatim złożyła skargę na pościg widoczny na nagraniu, ale policja rzekomo nie podjęła dalszych działań w tej sprawie. Na Instagramie kobieta pisze: "Proszę, pomóżcie mi pokazać, jak rasistowsko działa wymiar sprawiedliwości w Niemczech!".