Bomba jest rozbrojona, ewakuacja zakończona. Wszyscy mieszkańcy mogą wrócić bezpiecznie do swoich domów – poinformował portal z Wuppertalu.

Lokale wyborcze zostały otwarte i były w pełni dostępne dla głosujących.

W sobotę wieczorem podczas prac ziemnych znaleziono w Wuppertalu (Nadrenia Północna-Westfalia) niewybuch – bombę z czasów II wojny światowej.

Reklama

Do natychmiastowego opuszczenia mieszkań z zagrożonego rejonu wezwały służby, ewakuowano ok. 1500 osób.

Na terenie zabezpieczonym przez policję znajdowało się m.in. pięć lokali wyborczych. Chętni do wzięcia udziału w wyborach musieli zaczekać na oficjalny komunikat o zakończeniu akcji saperów, którzy rozpoczęli rozbrajanie niewybuchu w niedzielę około godz. 10.

Problemy w stolicy Niemiec

W kilku lokalach wyborczych w Berlinie zabrakło w niedzielę po południu kart do głosowania. Oprócz wyborów do Bundestagu, w stolicy Niemiec odbyły się też wybory do landtagu. W centrum miasta zorganizowano Maraton Berliński, który spowodował korki i trudności z dostarczeniem brakujących kart do głosowania.

W dzień wyborów powszechnych coraz częściej pojawiają się doniesienia o nieprawidłowościach i opóźnieniach w lokalach wyborczych. (…) Teraz panuje tu chaos. (…) Trzy głosowania i Maraton Berliński razem, to się nie mogło udać. W konsekwencji tego zamieszania brakuje kart do głosowania – opisuje portal dziennika „Die Welt”.