Jak przekazał PAP wiceszef resortu, "unijny dokument wbrew tytułowi uderza w prawo dziecka do wychowania w rodzinie przez ojca i matkę, bo – jak uważa resort sprawiedliwości – zamiast wspierać dobro dziecka jest elementem unijnej polityki promującej środowiska LGBT i ideologię gender".

Reklama

Dokument na rzecz związków jednopłciowych?

Z informacji PAP wynika, że przeciwko dokumentowi odpowiedzieli się też Węgrzy.

- Dokument według Komisji (Europejskiej) ma stanowić podstawę do uruchomienia procesu legislacyjnego w zakresie uznawalności związków jednopłciowych w każdym kraju UE oraz uznawania adopcji przez nie dzieci i innych form uznawanego rodzicielstwa – poinformował PAP Kaleta.

Strategia UE na rzecz praw dziecka

Jak informuje KE na swoich stronach internetowych, strategia UE na rzecz praw dziecka zapewnia unijne ramy działań na rzecz lepszego propagowania i lepszej ochrony praw dziecka.

Strategia - jak podaje Komisja - obejmuje zestaw środków służących rozwiązaniu takich spraw, jak: prawa dzieci najbardziej potrzebujących pomocy, prawa dziecka w erze cyfrowej, zapobieganie i zwalczanie przemocy oraz promowanie wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dziecku.