Ciała 62-letniego Niemca i jego 14-letniej córki zostały znalezione przez przyjaciela w ich domu, około 30 kilometrów na południowy wschód od stolicy kraju, Asuncion. Do zbrodni doszło 22 października.

Reklama

Policja przypuszcza, że możliwym motywem był rabunek, podały lokalne media. Sprawcy przecięli ogrodzenie posesji w wiosce Patino w pobliżu miasta Aregua, następnie weszli do domu - powiedział szef wydziału zabójstw inspektor Hugo Grance stacji telewizyjnej NPY. Dom został splądrowany. Możemy przypuszczać, że sprawcy myśleli, że można tam znaleźć dużo pieniędzy - dodał Grance.

Ojciec z córką postrzeleni

Ofiary zginęły od strzałów, prawdopodobnie z tej samej broni, powiedział ekspert medycyny sądowej. Ojciec został postrzelony w szyję, córka w brzuch. "Istnieją przesłanki, że był wcześniej torturowany, ponieważ ma obrażenia na twarzy" - uznał patolog. Jego córka została znaleziona w wannie wypełnionej wodą.

Reklama

Bernard von Bredow i jego córka wyemigrowali do Paragwaju cztery lata temu. Już w wieku szesnastu lat von Bredow odkrył w rodzinnej miejscowości Siegsdorf w Górnej Bawarii szkielet mamuta. Archeolog był jednym z założycieli tamtejszego muzeum prehistorycznego - pisze FAZ.