Napastnik mieszka w Niemczech prawdopodobnie od 2014 roku.

Reklama

Są ofiary śmiertelne

W pociągu relacji Ratyzbona - Hamburg było około 300 pasażerów - informuje "Bild". Ofiarami są trzej mężczyźni w wieku 26, 39, 60 lat.

Według policji, tło przestępstwa jest na razie niejasne i jest przedmiotem śledztwa. Nie ma informacji o kolejnych sprawcach.

Na Twitterze w sprawie ataku zabrał głos federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. "Okrutny atak nożownika w ICE jest straszny” – czytamy w tweecie Steve'a Altera, rzecznika prasowego Seehofer. Minister spraw wewnętrznych życzył wszystkim rannym szybkiego powrotu do zdrowia i podziękował służbom ratunkowym.

Reklama

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann również skomentował atak nożownika. W wypowiedzi dla "Bilda" stwierdził: Jestem wstrząśnięty strasznym atakiem nożownika, który miał miejsce dzisiaj na pokładzie ICE (...). Dziękuję policji i służbom ratowniczym za szybkie dotarcie i pomoc rannym pasażerom.

Policja pracuje na pełnych obrotach, aby jak najszybciej wyjaśnić tło tej strasznej zbrodni i motywy działania sprawcy. Należy również zbadać, w jakim stopniu występują problemy psychologiczne - powiedział Hermann.