Osoba, o której mowa, to podróżny wracający z RPA, pochodzący z regionu na południu Hesji, obejmującego m.in. aglomeracje Frankfurtu nad Menem, Wiesbaden i Moguncji - informuje telewizja ARD.

Reklama

Według władz heskich zakażona osoba przybyła do Frankfurtu z RPA 21 listopada. W tym czasie Republika Południowej Afryki nie była sklasyfikowana jako obszar wysokiego ryzyka ani obszar występowania nowego wariantu. Według ustaleń ministerstwa spraw społecznych osoba, u której wykryto zakażenie, była w pełni zaszczepiona, ale w ciągu tygodnia pojawiły się u niej objawy infekcji i poddała się badaniom - przekazano.

0Omikron w Niemczech

W sobotę Instytut Maxa von Pettenkofera w Monachium oświadczył, że wykrył Omikron u dwóch podróżnych, którzy przylecieli samolotem z RPA 24 listopada. Według wirusologa Olivera Kepplera, sekwencjonowanie całego genomu nowego wariantu nie zostało jeszcze przeprowadzone w tych przypadkach, ale "udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że to właśnie ten wariant".

Reklama

W piątek Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała nowy wariant koronawirusa Omikron, zgłoszony po raz pierwszy w RPA, jako "niepokojący".