Dziennik Gazeta Prawana logo

Rzecznik Kremla: Putin nie wygłosi oświadczenia po rozmowie z Bidenem

6 grudnia 2021, 12:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pieskow
<p>Dmitrij Pieskow</p>/ShutterStock
Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Joe Biden podczas wtorkowych rozmów na szczycie poprzez łącze wideo będą mówić o napięciach wokół Ukrainy i o przybliżaniu się NATO do granic Rosji - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Pieskow zapewnił także, że prezydenci omówią propozycję Putina dotyczącą gwarancji bezpieczeństwa, których domaga się Moskwa. Rozmowy rozpoczną się około godz. 18:00 czasu moskiewskiego (godz. 16 w Polsce).

-  - powiedział Pieskow.

Nie będzie oświadczenia Putina

Poinformował, że po rozmowach służby prasowe Kremla wydadzą komunikat. Putin nie wygłosi natomiast oświadczenia po spotkaniu.

Szczyt w formie wideokonferencji nie będzie transmitowany - zastrzegł Pieskow. Pokazane zostaną pierwsze kadry, a potem rozmowy prezydentów za pośrednictwem chronionego łącza wideo odbędą się bez udziału mediów. Wideokonferencja będzie "dość długa", Kreml liczy, że będzie merytoryczna - zapowiedział Pieskow.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj