Napastnik to 56-letni mężczyzna, cierpiący na zaburzenia psychiczne. Jest znany paryskiej policji, ponieważ dawniej nękał lekarza w jego gabinecie.

Reklama

W poniedziałek podszywając się pod byłego tunezyjskiego sędziego mężczyzna zaatakował dwie kobiety: matkę i córkę. Wziął je jako zakładniczki w sklepie z narzędziami w pobliżu Bastylii. Do zdarzenia doszło około godz. 15.30. Następnie, według źródeł AFP, zadzwonił na policję i zażądał połączenia z ministrem sprawiedliwości Erikiem Dupondem-Morettim

Negocjacje z nożownikiem

Na miejsce zdarzenia przybyli zwykli policjanci, ponieważ ze względu na stan psychiczny nożownika nie zdecydowano się na wysłanie oddziału antyterrorystycznego. Około godz. 22 po długich negocjacjach napastnik uwolnił matkę. Druga kobieta była przetrzymywana całą noc, aż do godz. 8 rano. Od razu po jej uwolnieniu mężczyzna został aresztowany.

Reklama

O zakończeniu policyjnej operacji poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. "Napastnik został aresztowany. Nikt nie odniósł obrażeń. (...)" - przekazał szef MSW.