Kułeba poinformował, że przeprowadził "wspaniałą" rozmowę z Blinkenem po piątkowej konferencji online ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Jak dodał, Blinken poinformował go, iż "w NATO panuje poczucie solidarności z Ukrainą".
NATO-Rosja
Jak przekazał, podczas rozmowy z Blinkenem skoordynowano stanowiska Ukrainy i USA przed konsultacjami z Rosją w przyszłym tygodniu. Omawiano też agendę dwustronną.
Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price poinformował z kolei, że Blinken zapewnił swojego ukraińskiego odpowiednika o niezachwianym poparciu dla suwerenności Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji i podkreślił, że nie będzie rozmów z Rosją o Ukrainie bez Ukrainy.
Blinken wziął w piątek udział w wideokonferencji szefów MSZ krajów NATO przed planowanym na środę spotkaniem Rady NATO-Rosja.
Studiowała edukację medialną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W dzienniku pracuje od 2020 roku. Pracowała m.in. w fundacji działającej na rzecz osób starszych przy TV Puls. Zajmowała się tworzeniem informacji, przeprowadzała wywiady na potrzeby spotów reklamowych, pisała reportaże ukazujące problemy społeczne i materialne osób starszych. Tworzyła content na social media, organizowała plany filmowe na potrzeby spotów charytatywnych. Zajmowała się również montażem treści wideo.
W dziennik.pl zajmuje się głównie pisaniem o aktualnych wydarzeniach politycznych, newsowych i gospodarczych.