Izraelscy meteorolodzy przewidują opady śniegu sięgające w Jerozolimie do 20 cm, władze wezwały mieszkańców miasta do unikania korzystania z dróg oraz ogłosiły zamknięcie szkół. Postawione w stan gotowości zostały także buldożery przeznaczone do spychania zasp śniegu.

Reklama

Zdaniem IMS temperatura w Izraelu przez kilka dni utrzymywać się będzie na poziomie poniżej zera. Silne opady oczekiwane są na północy i w centrum Izraela.

Śnieżyca w Turcji i Grecji

Reklama

Tureccy eksperci przewidują, że opady śniegu w tym kraju utrzymywać się będą przez kolejnych kilka dni. "W środę wydano specjalne ostrzeżenia dla 33 miast, w tym dla Stambułu, w którym sytuacja zaczęła się jednak poprawiać" - podał w środę dziennik "Daily Sabah". Śnieżyca spowodowała w Turcji zamknięcie dróg na obszarze całego kraju. Turecka Służba Meteorologiczna (TSMS) ostrzegła przed zagrożeniem lawinowym w regionie Morza Czarnego i wschodniej Anatolii.

"W środę w uderzonych przez śnieżycę Atenach komunikacja miejska rozpoczęła pracę później niż zakładano. Operator transportu miejskiego OASA poinformował, że ruch na ulicach miast powinien wrócić do normy w ciągu kilku najbliższych dni. Środę ustanowiono w Atenach dniem wolnym w związku z panującymi w mieście złymi warunkami atmosferycznymi" - poinformował w środę grecki dziennik "Kathimerini".