Dziennik Gazeta Prawana logo

Kułeba: Razem pokonaliśmy Hitlera, pokonamy też Putina

27 lutego 2022, 10:05
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dmytro Kułeba
<p>Dmytro Kułeba</p>/Agencja Gazeta
"Wspólnie pokonaliśmy Hitlera, pokonamy też Putina" - napisał w niedzielę na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. W swoim wpisie zachęca też cudzoziemców do obrony Ukrainy i wstępowania do międzynarodowego legionu ochotników, który ma pomóc w obronie Ukrainy przed Rosją.

"Obcokrajowców, którzy chcą bronić Ukrainy i światowego porządku jako część międzynarodowego legionu ukraińskiej obrony terytorialnej, proszę o kontakt z placówkami dyplomatycznymi Ukrainy. Razem pokonaliśmy Hitlera i razem pokonamy również Putina" - brzmi cały wpis Kułeby.

Międzynarodowy legion ochotników

W niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o utworzeniu międzynarodowego legionu w ramach ukraińskiej obrony terytorialnej, który będzie się składać z zagranicznych ochotników.

Zełenski powiedział, że zaprasza do tej jednostki osoby, które chcą "przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj