"Od początku obecnej doby rosyjski agresor przegrupowuje wojska, zadaje uderzenia rakietowe i prowadzi bombardowanie, próbuje dokonywać desantu" – poinformowało dowództwo ukraińskiej armii.

Obrona Kijowa trwa

"Zgrupowanie sił broniących Kijowa nadal broni miasta, utrzymuje zewnętrzne linie obrony i krytyczną infrastrukturę państwową, uniemożliwiając jednostkom okupacyjnym zbliżanie się do przedmieść stolicy" - dodano.

Reklama

W okolicach Nowogrodu Siewierskiego, na północy Ukrainy, trwają walki obronne mające na celu powstrzymanie wroga przed natarciem na Kijów z kierunku północno-wschodniego - wskazał sztab.

Z kolei na przedmieściach Czernihowa rosyjskie grupy dywersyjno-rozpoznawcze przy wsparciu pojazdów opancerzonych próbowały wedrzeć się do miasta, ale zostały zniszczone przez ukraińskich obrońców.

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO>>>

Na północnym wschodzie Ukrainy oddziały powietrznodesantowe zneutralizowały siłę żywą przeciwnika i transportery opancerzone, przywracając linię obrony - podała ukraińska armia.

Reklama

"W innych rejonach czołgi i jednostki zmechanizowane sił zbrojnych Ukrainy, przy wsparciu lotnictwa i artylerii, nadal prowadzą walki obronne na wyznaczonych liniach" - podsumował Sztab Generalny.

W osobnym komunikacie na Facebooku ministerstwo obrony Ukrainy podało, że w poniedziałek drony Bayraktar zniszczyły rosyjski czołg i dwa rosyjskie systemy kierowanych rakiet przeciwlotniczych Buk.