W zamieszczonym na stronie resortu oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że wezwało w trybie pilnym do siedziby resortu ambasadora Białorusi Anatolija Kalinina w związku z “licznymi spekulacjami” dotyczącymi zdjęcia mapy, którą pokazano podczas spotkania białoruskiej Rady Bezpieczeństwa. Na prezentowanym przez Łukaszenkę dokumencie widniał kierunek rosyjskiego uderzenia na Mołdawię.

Reklama

"W trakcie rozmowy z sekretarzem stanu Rusłanem Bolboceanem ambasador Anatolij Kalinin powiedział, że sprawa ta wynika z nieprawidłowego przedstawienia informacji przez urzędników Ministerstwa Obrony Republiki Białorusi”, poinformował MSZ Mołdawii.

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO>>>

Apel do obywateli Mołdawii

Resort wyraził oczekiwanie, że białoruska ambasada w Kiszyniowie podejmie działania służące zwalczaniu nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych w opinii publicznej. Zaapelował też do obywateli Mołdawii o spokój.

Na ujawnionych we wtorek zdjęciach ze spotkania Rady Bezpieczeństwa Łukaszenka dysponował mapą na której jeden z planowanych ataków rosyjskich wojsk przebiegał z ukraińskiej Odessy w kierunku Naddniestrza, separatystycznego regionu Mołdawii. Znajduje się on pod okupacją Rosji.