Według gazety, brytyjska armia zaprezentowała ukraińskiej delegacji możliwości pojazdu Stormer dwa tygodnie temu na poligonie pod Salisbury i należy się spodziewać, że w tym tygodniu minister obrony Ben Wallace poinformuje o ich przekazaniu. Stormer to produkowany w Wielkiej Brytanii 13-tonowy gąsienicowy pojazd opancerzony.

Reklama

Do tej pory pociski Starstreak, których pewną liczbę Wielka Brytania już przekazała i które dobrze się sprawdzają w walce, mogły być wystrzeliwane jedynie z wyrzutni ręcznych bądź naziemnych. Jeśli Ukraina będzie dysponowała nimi także na pojazdach opancerzonych, znacząco zwiększy to jej możliwości zwalczania rosyjskiego lotnictwa.

Kombinacja Stormer i Starstreak utrudni ataki Rosji

Kombinacja Stormer i Starstreak będzie ogromnym wzmocnieniem zdolności bojowych Ukrainy. Jest to niezwykle skuteczny, wysoce mobilny pojazd bojowy, który poważnie utrudni wszelkie próby ataków z niskiego pułapu ze strony sił powietrznych (Władimira) Putina - powiedział "The Sun" pułkownik Richard Kemp, były dowódca brytyjskich wojsk w Afganistanie.