Dziennik Gazeta Prawana logo

Na Syberii wprowadzono stan wyjątkowy. W płomieniach zginęło co najmniej pięć osób

7 maja 2022, 17:04
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pożary w rejonie Krasnojarska na Syberii
<p>Pożary w rejonie Krasnojarska na Syberii</p>/PAP/EPA
"Co najmniej pięć osób zginęło w pożarach w okolicy Krasnojarska na Syberii, które zaostrza silny wiatr" – poinformowały władze lokalne, które wprowadziły z powodu pożarów stan wyjątkowy.

oznajmiło na Telegramie rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Władze określają sytuację jako "trudną". Z żywiołem walczy około 300 osób i ponad 90 wozów strażackich, ale

Według władz regionu siła wiatrów sięga 40 m/s, łamane są drzewa i zrywane linie energetyczne.

Pożar w obwodzie omskim to już kolejne tego rodzaju wydarzenie w Rosji w ciągu kilku ostatnich tygodni. Wcześniej doszło do serii wybuchów i pożarów w obiektach ministerstwa obrony (m.in. w wojskowym instytucie badawczym w Twerze), a także w składach ropy naftowej (m.in. w magazynach paliw pod Biełgorodem i w Briańsku). W piątek rano informowano natomiast o pożarze na rynku we Władykaukazie w Osetii Północnej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj