Dziennik Gazeta Prawana logo

Capo włoskiej mafii zatrzymany w Katalonii

22 czerwca 2022, 20:48
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Hiszpańska policja
<p>Hiszpańska policja</p>/ShutterStock
W katalońskim mieście Castelldefels, na północnym wschodzie Hiszpanii, policja zatrzymała jednego z przywódców włoskiej mafii, 'Ndranghety.

Cytująca policyjne źródła telewizja TVE podała, że obywatel Włoch Vittorio Raso, podający się za inną osobę, został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej.

Capo 'Ndranghety

Stacja przypomniała, że lider kalabryjskiej mafii wpadł już w ręce policji w październiku 2020 r., ale po błędzie sądu został zwolniony z aresztu, a niebawem ślad po nim zaginął.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych Vittorio Raso to capo 'Ndranghety, poszukiwany od 2016 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj