Humeniuk powiedziała, że "operacja trwa" i siły ukraińskie "nadal prowadzą ataki". Zastrzegła przy tym, że obowiązuje "cisza informacyjna" w związku z operacją. Przypomniała, że w wyniku wcześniejszych ostrzałów trafiona została rosyjska stacja radarowa; zniszczono również dwa zestawy rakietowe Pancyr.

Reklama

Mamy też informację o udanym ataku na skupisko sprzętu i siły żywej przeciwnika. Ustalamy szczegóły i później podamy informację - powiedziała Humeniuk.

O atakach w rejonie Wyspy Węży armia ukraińska informuje od około tygodnia. Zapewniała, że trafiony został rosyjski holownik transportujący żołnierzy na wyspę. Później informowano o uderzeniach m.in. na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy na wyspie.

Rosja zajęła Wyspę Węży

Reklama

Wojska rosyjskie zajęły Wyspę Węży na początku inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego. Armia ukraińska informowała na początku czerwca, że Rosjanie rozmieścili na wyspie zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń oraz sprzęt, by zapewnić osłonę dla ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.