"Siły rosyjskie kontynuują stopniowe postępy w działaniach mających na celu okrążenie miasta Lisiczańsk (w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy - PAP). Od 25 czerwca 2022 roku siły rosyjskie posunęły się do przodu o kolejne 2 km w pobliżu rafinerii ropy naftowej w Lisiczańsku, na południe od miasta" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Reklama

"Istnieje realne prawdopodobieństwo, że uderzenie rakietowe na centrum handlowe w Krzemieńczuku 27 czerwca 2022 r. miało trafić w pobliski cel infrastrukturalny. Niedokładność Rosji w przeprowadzaniu uderzeń dalekiego zasięgu już wcześniej powodowała masowe ofiary wśród ludności cywilnej, w tym na dworcu kolejowym w Kramatorsku 9 kwietnia 2022 r. Rosyjscy planiści najprawdopodobniej nadal będą skłonni akceptować wysoki poziom strat ubocznych, jeśli uznają, że uderzenie w cel jest konieczne ze względów wojskowych.

Jest niemal pewne, że Rosja będzie nadal prowadzić uderzenia w celu uniemożliwienia zaopatrywania ukraińskich sił frontowych. Rosyjskie braki nowocześniejszej broni precyzyjnego rażenia oraz niedociągnięcia zawodowe planujących ataki z dużym prawdopodobieństwem spowodują dalsze ofiary wśród ludności cywilnej" - wskazano.