W wyniku ataku rakietowego na centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim dziesiątki osób uznano za zaginione. Na miejscu doszczętnie zniszczonej placówki handlowej wciąż trwa usuwanie gruzów.

Akcja ratownicza

"Na godzinę 15.20 (30 czerwca) na miejscu akcji ratowniczej na terytorium centrum handlowego znaleziono kolejne pięć fragmentów ciał. Od początku prac znaleziono 22 fragmenty ciał" – podała DSNS w komunikacie na Facebooku.

Reklama

Rzeczniczka DSNS Olha Kozak uściśliła w komentarzu dla portalu Ukrainska Prawda, że "oprócz znalezionych fragmentów ciał, potwierdzono śmierć 18 osób”. Służby przeprowadzą ekspertyzy, by ustalić, do ilu osób należały znalezione na miejscu tragedii szczątki.

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku w poniedziałek po południu. W momencie ataku, według informacji przekazanej przez prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego, przebywało ponad 1000 osób. Agencja Reutera podała w środę, powołując się na władze, że za zaginione uznano 36 osób.