17-latek, który był sprawcą pobicia, otrzymał karę roku i czterech miesięcy ograniczenia wolności w ośrodku poprawczym; został uznany za winnego napadu i znieważenie 61-latka. Wykonanie kary zostało zawieszone na okres próbny - poinformowało biuro prasowe sądu. W okresie zawieszenia kary chłopak został zobowiązany do wykonywania prac społecznych i odbycie kuracji przeciw stosowaniu przemocy.

Reklama

Współoskarżony 15-latek został uznany za współwinnego znieważenia starszego mężczyzny. Młodszy z braci został skazany na wykonywanie prac społecznych oraz na opiekę kuratora sądowego dla nieletnich.

Poszkodowany przeszedł trzy operacje

61-letni poszkodowany w wyniku ataku przeszedł trzy operacje - miał złamany nos, kość policzkową i uszkodzoną okolicę oka. Został napadnięty 18 września 2021 roku, gdy brał udział w demonstracji przeciwko antysemityzmowi. Starszy z braci uderzył go w twarz, poważnie go raniąc.

Wyrok w sprawie braci nie jest jeszcze prawomocny. Z uwagi na wiek oskarżonych rozprawa przed sądem była zamknięta dla publiczności.