Załużny poinformował w serwisie Telegram, że otrzymał od swojego rozmówcy zapewnienie o niezachwianym wsparciu ze strony prezydenta USA Joe Bidena, obu izb parlamentu i amerykańskiego narodu. Generał podziękował za kolejny pakiet pomocy od USA i konsekwentne wsparcie dla ukraińskiej walki o niepodległość.

Reklama

Ukraiński dowódca dodał, że poinformował generała Milleya o sytuacji na linii frontu. Zauważyłem, że przeciwnik rozpowszechnia dezinformację na temat sytuacji na Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, oskarżając o jej ostrzeliwanie ukraińskich wojskowych - przekazał Załużny.

Zajęcie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Położona na południu Ukrainy Zaporoska Elektrownia Atomowa, największa w Europie, została zajęta przez siły rosyjskie w nocy z 3 na 4 marca i od tego czasu znajduje się pod rosyjską kontrolą. Na terenie obiektu stacjonują rosyjscy żołnierze, przebywają tam także pracownicy rosyjskiego koncernu Rosatom.

Według strony ukraińskiej działania i prowokacje władz i wojsk okupacyjnych stwarzają poważne niebezpieczeństwo katastrofy nuklearnej. Kijów oskarża Moskwę o szantaż nuklearny.