Dziennik Gazeta Prawana logo

Papież Franciszek: Polacy mogą być z siebie dumni

5 września 2022, 15:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Papież Franciszek i Adam Mariusz Kwiatkowski
<p>Papież Franciszek i Adam Mariusz Kwiatkowski</p>/PAP/EPA
Nowy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski, który w poniedziałek był na audiencji u papieża Franciszka z listami uwierzytelniającymi, powiedział dziennikarzom, że papież wyraził wdzięczność Polakom za wszystko, co robią dla uchodźców z Ukrainy.

Polski ambasador poinformował po spotkaniu z papieżem: - .

 - relacjonował ambasador RP.

Adam Kwiatkowski zaznaczył: Franciszek. Przekazał też wyrazy uznania. Później te same wyrazy uznania padły ze strony kardynała Pietro Parolina, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej. Również z nim rozmawiał nowy ambasador RP podczas wizyty w Watykanie.

Ambasador oddał hołd świętemu Janowi Pawłowi II przy jego grobie w bazylice Świętego Piotra.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj