Telewizja Biełsat informuje, że także w Mińsku zaczęto wysyłać wezwania mężczyznom.

Reklama

Mieszkańcy Bobrujska mają stawić się przed komisjami wojskowymi. Bobrujsk Online donosi, że w wielu przedsiębiorstwach mężczyźni są sprawdzani pod kątem faktycznego miejsca zamieszkania. Muszą też podać aktualny numer telefonu komórkowego i stacjonarnego.

Komisarz wojskowy obwodu mohylewskiego Aleksander Horoszkin na antenie kanału "Białoruś 4" zaprzeczył, by była to mobilizacja. Wcześniej taki krok wykluczył też przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Reklama

Białoruś przygotowuje lotniska, koszary i linię kolejową dla wojsk rosyjskich - informuje Ukrinform.

Białoruś najprawdopodobniej przygotowuje kolej i lotniska wojskowe dla armii rosyjskiej - oświadczył w czwartek zastępca szefa głównego zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksij Hromow.

Prace inżynieryjne na wojskowym lotnisku Łuniniec

Generał przekazał na briefingu, że prace inżynieryjne trwają na wojskowym lotnisku Łuniniec, 50 km od granicy z Ukrainą, i Ziabrauka (25 km od granicy).

Na lotnisku Ziabrauka kontynuowana jest dyslokacja rosyjskiego dywizjonu systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400, zaś w okolicy miasta Osipowicze znajduje się część dywizjonu rakiet Iskander.

Kontrola białoruskiej kolei

Według generała trwa kontrola białoruskiej kolei i przygotowanie jej do transportu wojsk.

Hromow przekazał również, że według posiadanych przez niego informacji pod dowództwem osób z prywatnej rosyjskiej najemniczej firmy wojskowej, tzw. grupy Wagnera, trwają przygotowania pracowników jednej z białoruskich firm ochroniarskich.