W mieście Dniepr i w całym regionie trwa alarm przeciwlotniczy - informuje portal Suspilne.

Cały czas istnieje groźba kolejnych ataków, proszę nie opuszczać schronów - dodał Rezniczenko. Zaznaczył, że trwa akcja ratunkowa.

Reklama

Lwow, Tarnopol pod ostrzałem

We Lwowie, Tarnopolu i obwodzie chmielnickim, na zachodzie Ukrainy, doszło w poniedziałek rano do eksplozji w wyniku rosyjskich ostrzałów. Wcześniej Rosjanie zaatakowali rakietami centrum Kijowa, gdzie według wstępnych informacji zginęli i zostali ranni cywile.

Reklama

W regionie chmielnickim było słychać eksplozje. Działa obrona przeciwrakietowa. Uważajcie na siebie, pozostańcie w schronach - napisał na Telegramie szef obwodowych władz Serhij Hamalij.

Podobne komunikaty wydali mer Lwowa Andrij Sadowy i gubernator Lwowszczyzny Maksym Kozycki. Obaj powiadomili, że w odpowiedzi na rosyjski atak uruchomiono systemy obrony przeciwrakietowej.

Ukraina pod ostrzałem rakietowym. Są informacje o uderzeniach (pocisków) w wielu miastach na terenie kraju, ucierpieli cywile - przekazał wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko.

Reklama

Eksplozje w Kijowie

Kolejne eksplozje słychać w poniedziałek rano w Kijowie – przekazują użytkownicy serwisu Telegram. Obecna na miejscu korespondentka PAP widziała dym po wybuchu rosyjskiego pocisku w dzielnicy Peczersk w centrum ukraińskiej stolicy.

Doradca szefa MSW Anton Heraszczenko poinformował o rakiecie, która uderzyła w podwórko jednego z kijowskich przedszkoli.

Szef kijowskiej wojskowej administracji obwodowej Ołeksij Kułeba zaapelował do mieszkańców o pozostawanie w schronach i poinformował, że w obwodzie działa obrona przeciwlotnicza