W sobotę wcześnie rano eksplozja obudziła mieszkankę budynku przy ulicy Pieter Van Passenstraat w Antwerpii - powiadomił belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws". Ładunek wybuchowy uszkodził fasadę domu oraz zniszczył drzwi wejściowe i okno.

Reklama

Sprawcy w rękach policji

Mieszkam tu od 70 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłam – miała powiedzieć policjantom lokatorka, cytowana przez "HLN". Sąsiedzi nie kryli oburzenia. Zaatakowano najmilszą mieszkankę naszej okolicy – powiedział jeden z nich w rozmowie z gazetą.

Reklama

Tymczasem jak doniósł holenderski dziennik "De Telegraaf", policja aresztowała w Amsterdamie sprawców tego ataku. Stołeczna komenda odmówiła jednak udzielania informacji na ten temat. Prowadzone jest postępowanie, o wyniku którego poinformujemy w najbliższym czasie – poinformowano PAP w biurze rzecznika.

Efekt pomyłki kryminalistów

Zarówno belgijskie, jak i holenderskie media wskazują, że atak na dom staruszki był efektem pomyłki kryminalistów. Ich celem miał być budynek w innym miejscu.

To nie pierwsza taka pomyłka przestępców w ostatnim czasie. "Het Laatste Nieuws" przypomniał, że niedawno ostrzelano z automatu Kałasznikowa budynek przy ulicy Oudebaan w Ekeren na północy Belgii. Celem przestępców był wprawdzie obiekt znajdujący się przy Oudebaan, ale w innej miejscowości.

Amsterdamu Andrzej Pawluszek