Hajdaj powiedział w telewizji, że obecnie tzw. szara strefa w obwodzie ługańskim zanika ze względu na to, że ukraińskie siły posuwają się naprzód.

Reklama

Zaznaczył, że rosyjskie wojsko ściągnęło na to terytorium "ogromną liczbę rezerwy", zbudowało tam obronne obiekty, zaminowało duży teren. Hajdaj poinformował, że armia przeciwnika próbuje podejmować kontrofensywy na odcinku Swatowe-Kreminna.

Reklama

Rosjanie nie zabierają ciał poległych

W obwodzie jest "bardzo wielu" niedawno zmobilizowanych przez armię rosyjską. Gubernator przekazał, powołując się na rozmowy z ukraińskimi żołnierzami, że rosyjscy wojskowi nie zabierają ciał poległych, "idą po trupach".

Zmobilizowani rzucani na rzeź

Według niego na odcinku Swatowe-Kreminna mogą zginąć "tysiące" Rosjan. Praktycznie wcale nieprzygotowani zmobilizowani są rzucani "na rzeź" - dodał. Gubernator prognozuje, że w obwodzie ługańskim liczba poległych rosyjskich żołnierzy będzie szybko wzrastać.

Hajdaj poinformował, że w Lisiczańsku zginęło wskutek ukraińskiego ataku kilkudziesięciu "kadyrowców". Swoją lokalizację ujawnili, publikując nagrania w internecie..