- powiadomił Witalij Kliczko, mer ukraińskiej stolicy. Wcześniej informowano, że wybuchy miały miejsce w dzielnicach sołomianskiej i szewczenkowskiej.
Szef obwodowej administracji wojskowej Ołeksij Kułeba napisał, że wiadomo już o co najmniej dwóch osobach rannych na terenie obwodu kijowskiego powiadomił. - napisał Kułeba.
Przerwy w dostawach prądu
Przedsiębiorstwo energetyczne YASNO powiadomiło z kolei, że wprowadzono przerwy w dostawach prądu w celu ustabilizowania systemu energetycznego.
- poinformowała na Telegramie administracja wojskowa obwodu kijowskiego. W regionie ogłoszono alarm przeciwlotniczy.
35 dronów na Ukrainę
- powiadomił rzecznik administracji wojskowej obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Ogółem siły rosyjskie wypuściły na Ukrainę ok. 35 dronów - podsumowało wojsko ukraińskie.
– napisał Bratczuk na Telegramie w poniedziałek rano.
- informują Siły Powietrzne Ukrainy. Bezzałogowce były wysyłane ze wschodniego wybrzeża Morza Azowskiego. Nad Kijowem i obwodem kijowskim, jak podano wcześniej, wykryto ok. 20 dronów; 15 z nich zestrzelono.
Dziennikarz. W mediach od ćwierć wieku, pamiętający czasy, gdy papierowe gazety były jeszcze czarno-białe. Dziś zachwycony możliwościami, które daje internet. Uważa, że media powinny być jednocześnie i wolne, i szybkie. Oprócz polityki interesują go tematy społeczne i naukowe. Miłośnik gry słów i półsłówek - także w tytułach. W dzienniku.pl od kwietnia 2020 roku. Prywatnie dumny właściciel niebieskiego busika i przyjaciel psa Kluska.