Korea Południowa odnotowała w poniedziałek rano dwa starty pocisków balistycznych z wybrzeża, z okolic na północ od Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, podało w oświadczeniu Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

Reklama

Pociski wpadły do morza

Ministerstwo obrony Japonii, poinformowało, że pociski wpadły do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii.

W poniedziałek rano Kim Yo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wydała oświadczenie ostrzegające USA przed kolejnymi próbami rozmieszczania na Półwyspie Koreańskim sił wojskowych.

Ćwiczenia armii USA, Korei Południowej i Japonii

Reklama

Po sobotnim wystrzeleniu przez Koreę Północną międzykontynentalnej rakiety balistycznej Hwasong-15 armia USA w ramach wspólnych z Koreą Południową i Japonią ćwiczeń wojskowych w niedzielę użyła naddźwiękowych bombowców dalekiego zasięgu B-1B.

“Częstotliwość używania Pacyfiku jako własnego poligonu należy od charakteru działań sił USA” – napisała Kim Yo Dzong w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media Korei Północnej.

Korea Północna znów straszy

W niedzielę Korea Północna oświadczyła, że sobotni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej miał na celu dalsze wzmocnienie jej zdolności do “śmiertelnego” ataku nuklearnego oraz zweryfikowanie niezawodności broni i gotowości bojowej sił nuklearnych tego kraju.