Dziennik Gazeta Prawana logo

Prezydent-elekt Czech Petr Pavel przyjedzie do Polski w marcu

20 lutego 2023, 12:27
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Petr Pavel
Petr Pavel/shutterstock
Prezydent-elekt Czech Petr Pavel poinformował w poniedziałek w Pradze, że złoży wizytę w Polsce w dniach 16-17 marca. Zaprzysiężenie Pavla odbędzie się 9 marca.

Bezpośrednio po wyborach Pavel zapowiedział, że jego druga podróż zagraniczna jako prezydenta państwa będzie do Warszawy. Pierwszą wizytę, zgodnie z tradycją czesko-słowackich stosunków, nowy szef państwa złoży w Bratysławie.

Na 21 marca zaplanowano wyjazd Pavla do Berlina.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj